//ERP در شرکتهای کوچک و متوسط

ERP در شرکتهای کوچک و متوسط

برای اغلب شرکت های کوچک تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری در حوزه برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) یک معضل است. در شرکت هایی که به تازگی شروع بکار می‌کنند مانند استارت آپها، سرمایه گذاری بر روی یک سیستم عملیاتی که تاثیر مسیتقمی روی کسب و کار دارد، ایده بسیار خوبی است و تصمیم گیران بیشتر بر اساس احساسات نه بر پایه اطلاعات و مستندات محکم نسبت به تهیه سیستم عملیاتی اقدام می‌کنند. در حالیکه دسترسی به یک برنامه کاربردی در حوزه برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) مقدور نبوده و شرکت های کوچک باید از خود بپرسند آیا میتوانند هزینه های یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) را پرداخت کنند؟

این جملات آشنا نیست؟

دلائل متعددی برای کسب و کارها وجود دارد تا استفاده از یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) منطقی بنظر برسد:

عدم شفافیت در فرآیندهای کسب و کار

اطلاعات در سطح کامپیوترها، و پوشه های آن گسترده شده و کاربران زمان زیادی برای استخراج و تحلیل آن بکار می‌برند درحالیکه ارزش نسبی کمی را در ساختار اطلاعاتی سازمان ایجاد می‌نمایند. این در حالی است که کسب و کار شما در حال گسترش بوده و تلاش می‌کنید پروژه هایی در بخش‌های جدید بازار را شروع کنید، جائیکه شما بهترین سود را کسب کردید ولی هیچگونه شفافیتی از تنوع این سود وجود ندارد. آیا در بخش تولید در خاور میانه بود؟ آیا در حوزه خرده فروش در آمریکا بود؟ آیا در قراردادهای دولتی بود؟ قطعا شفافیت اطلاعات برای تمرکز بر بخش‌های سودآور ضروری است.

عدم پیچیدگی در تقاضا مشتریان

در حالیکه سطوح موجودی شما در حال افزایش است، اما به نظر می‌رسد که به خواسته های مشتریان پاسخ نداده‌اید.  چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تقاضای مشتری را در زمان خود رعایت کرده‌اید و در کنار آن سودآوری را افزایش داده‌اید؟

اتخاذ تصمیمات در زمان مناسب

آیا بخش‌های مختلف سازمان شما مانند فروش، حسابداری، امور مالی، با تصمیمات مبتنی بر اطلاعات، بطور موثر با مشتریان همکاری کرده‌اند؟ یا آیا زمان زیادی را صرف جمع آور و فیلتر کردن اطلاعات می‌کنند؟

تلاش سخت برای بستن دفاتر مالی در زمان مناسب

داشتن تجربه کارهای سخت برای بستن دفاتر مالی در چندین هفته به جای بستن دفاتر در چند روز،  و عدم اطمینان از تصمیم گیری درست در کسب و کار چگونه هر سازمانی را  دچار چالش می‌کند؟

سر و کار داشتن با هر کدام از سناریوهای فوق، باید اهمیت سرمایه گذاری در حوزه برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) را برای هر کسب و کار کوچک و متوسطی نشان دهد.

در مورد زمان و تلاشهایی که باید برای استخراج اطلاعاتی که می‌توانند به راحتی در دسترس باشند، فکر کنید. بدون یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) آماده، خطر اطلاعات نادرست و تصمیماتی که با تاخیر اتخاذ می‌شوند را به سازمان تحمیل می‌کنیم. هرگز زمان مناسب تری برای ارتقاء فنآوری و انتقال به یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) وجود نداشته است. آیا هدف شما این است که تجزیه و تحلیل بازار را انجام دهید، یا تحلیل 360 درجه از کسب و کار خود داشته باشید، یا اینکه ردیابی مواد را در طول زنجیره ارزش داشته باشید؟ مزایای قانع کننده‌ای از سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) نمی‌تواند بیش از این باشد. یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) مانند SAP Business One علامت تجاری خود را  در هر صنعت قابل تصوری از جمله؛ خدمات بهداشتی، تبلیغات، خرده فروشی، ساخت و ساز، نفت و گاز، دارو سازی، بسته بندی، مخابرات و شرکت‌های بیمه، بجا گذاشته است.

بازار کسب و کارهای کوچک و متوسط از هر زمان دیگری رقابتی شده است. ناشناخته و غیر قابل پیش بینی بودن بازارهای مالی و سرعت زیاد فعالیت‌های بازرگانی ناشی از این بازارها، چالش‌های بیشتری را نسبت به گذشته ایجاد کرده اند. بنابراین، به منظور رشد در محیط کسب و کارهای کوچک نیازمند اطمینان از داشتن یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) هستیم تا باعث تسهیل و رشد عملیات تجاری گردد.

به یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی فکر کنید و SAP Business One  که ارزش فوری برای سازمان بوجود می‌آورد.

  • پیاده سازی سریع
  • نوآوری مدام
  • هزینه های نگهداری و پیاده سازی پایین
  • یک راهکار مناسب که همه نیازمندی‌های سازمان را پوشش می‌دهد
  • هدایت کارکنان برای انجام وظایفی که ارزش افزوده در کسب و کار ایجاد می‌کنند
  • یاری کارکنان برای فراهم نمودن انتظارات مشتریان و سودآوری سازمان
  • تحلیل پیش بینی‌ها و تصمیم گیری در زمان مناسب
  • کارآمد نمودن کارکنان با یک تجربه کاربری مدرن

با ERP هوشمندانه پیش بروید

SAP Business One تمامی قابلیت‌های لازم را برای ساده سازی فرآیندهای کسب و کار، از جمله ایجاد خودکار سفارشات تولید از سفارشات فروش، درخواست‌های خرید برای تامین کنندگان، فراهم می‌کند. فقط با چند کلیک، تجزیه و تحلیل و نظارت بر عملکرد فرآیندهای کسب و کار را با داشبورد بصری و تجزیه و تحلیل مشاهده نمائید. شما می توانید بلافاصله مسائل حیاتی را شناسایی کرده و روند مربوط به آن را تأیید کنید.  SAP Business One یک دیدگاه یکپارچه از اطلاعات  مالی را فراهم کرده و خدمات بهتر را به مشتریان خود ارائه می‌کند و با ارزیابی اطلاعات به سرعت در گوشی‌های هوشمند رابط کاربری شما را موثرتر و ساده تر می‌کند.

 

 

 

 

1397-10-8 12:26:58 +00:00 15ام تیر, 1397|ERP-SME|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید