//SAP Leonardo و عظیم داده در ورزش

SAP Leonardo و عظیم داده در ورزش

ورزش‌ها داده‌های زیادی تولید می‌کنند و بهره‌ی کامل بردن از آن داده‌ها دشوار است. فرض کنید مربی یک تیم حرفه‏ای با مشکل مواجه شده. تیم او بازیکنان خوبی دارد اما او نتایج دلخواه را نمی‌گیرد. بازیکنان چطور می‌توانند بهتر شوند و از اشتباهات خود درس بگیرند؟

استخدام فردی برای تحلیل آمار بازیکنان هزینه‌بر است. از طرفی خطا دارد. از کارکنان کنونی هم نمی‌توان استفاده کرد چرا که مسئله فقط داده نیست. تحلیل داده‏‌هاست. مسئله چند بُعدی نیز هست و شامل تمرین‌های بازیکنان، استراتژی‌های بازی، خرید بازیکنان و مدیریت سلامت آن‌ها می‌باشد.

SAP Leonardo for Sports & Entertainment می‌تواند کمک کند

SAP یک کیت نوآوری صنعت ساخته که می‏‌تواند تیم را در تحلیل داده‌های عظیم خود کمک کند.

با این کیت، مربی‌ها می‌توانند نسبت به تیم و بازیکنان دید واقع‌بینانه‌تری داشته باشند. تحلیل‌های به موقع کمک می‌کند مربیان توصیه‌های بهتری برای بازیکنان خود فراهم کنند. داشتن یک سیستم مرکزی برای اداره‌ی تمام فرآیندهای اداری، آموزش، مدیریت تیم، گشت‌زنی و پزشکی اجازه می‌دهد مربیان، عظیم داده‌ها را بهتر واکاوی کرده و عملکرد را بهبود ببخشند.

کیت چگونه کمک می‌کند بازیکنان نسبت به عملکرد خود دید داشته باشند؟ با راهکار SAP Analytics Cloud، کیت کمک می‌کند نسبت به عملکرد بازیکن و داده‌های مهم دیگر کنترل لحظه‌ای داشته باشیم. این کمک می‌کند مربیان متوجه شوند بازیکنان چطور دارند بازی می‌کنند و چگونه می‌توانند بهبود یابند. چه شوت کردن باشد، چه پاس کردن و چه پنالتی، آن‌ها می‌دانند نقاط قوت بازیکنان کجا قرار دارد.

این کیت هم‌چنین کمک می‌کند تخمین بزنیم یک بازیکن چقدر بعد از صدمه دیدن بهبود می‌یابد. بازیکنان حتی در لحظه می‌توانند متوجه شوند چطور می‌توانند بازی خود را در زمین بازی بهبود دهند.

این کیت حتی در بازی بعدی هم کمک می‌کند. بنابراین مربی می‌داند برای بازی بعدی چگونه استراتژیک و آماده باشد. اضافه کردن قابلیت کلود باعث می‌شود تمام مربیان در لحظه با هم همکاری کرده و شفافیت و اعتماد بسازند.

قابلیت تیمِ کیت نوآوری صنعت SAP Leonardo for Sports & Entertainment هم نسخه‌ی طلایی دارد هم نسخه‌ی نقره‌‌ای. نسخه‌ی طلایی برای تیم‌های دسته اول است که داده‌های سنگین و کارکنان زیاد دارند. و نسخه‌ی نقره‌ای برای تیم‌های دسته دوم است که این ویژگی‌ها را ندارند.

این کیت تمرکز زیادی روی تیم‌های فوتبال دارد. تیم‌های آلمانی مثل Borussia Dortmund، VFB Stuttgart، Fortuna Dusseldorf، FC Basel، Norwich City و Leicester City برای بهبود خود از راهکارهای SAP استفاده می‌کنند.

Sebastian Brunnert مدیر راهکار صنعت در SAP می‌گوید “ما از همین تکنولوژی برای کنترل داده‌ها در باشگاه‌های بسکتبال و هندبال و فدراسیون اسکی نیز استفاده می‌کنیم”. با این که تمرکز اصلی روی فوتبال است، محصولات مشابه می‌توانند در ورزش‌های دیگر مورد استفاده قرار بگیرند.

قابلیت تیم کمک می‌کند بازیکنان از خود، تحلیل لحظه‌ای داشته و مربیان نیز دید بهتری برای بازخورد دادن به بازیکنان کسب کنند. کمک می‌کند بین مربیان و پزشکان گفتگوی بهتری شکل بگیرد.

نتیجه چه می‌شود؟ ورزشکاران بهتر و تیم بهتر.

منبع: SAP News – SAP Leonardo

1397-12-20 06:11:01 +00:00 20ام اسفند, 1397|دسته بندی نشده|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید