//زمان سرمایه گذاری بر روی سیستم های ERP مبتنی بر روش های ابری فرا رسیده

زمان سرمایه گذاری بر روی سیستم های ERP مبتنی بر روش های ابری فرا رسیده

سیستم های ERP مبتنی بر روش های ابری به دلیل مزایای منحصر به فردی که ارائه می دهند، همواره مورد توجه قرار می گیرند و می توان گفت زمان آن رسیده که کسب و کارها روی آن سرمایه گذاری کنند و در بازار رقابتی از دیگر رقبا پیشی گیرند.

سرویس های رایانش ابری، قابل اطمنیان و امن هستند، در واقع به شما این امکان را می دهند تا در بستری ایمن، هر زمانی که بخواهید، به هر گونه اطلاعات مجازی مورد نیاز خود، دسترسی پیدا کنید. از طرفی از دیگر مزایای روش های ابری می توان به قابلیت های مناسب در درسترسی به برنامه، انعطاف در همکاری، مدیریت منابع و کنترل هزینه ها اشاره کرد. به همین دلایل بدون شک بهتر است که سیستم های ERP  و دیگر برنامه های تجاری به صورت ابری ارائه شوند.

در این مقاله قصد داریم 5 دلیل در خصوص اهمیت استفاده ازسیستم های ERP مبتنی بر روش های ابری را بررسی کنیم:

  • همیشه، همه جا با هر وسیله در دسترس

امروزه کسب و کارها، از مرزهای جغرافیایی عبور کرده اند و در سطح وسیع تری فعالیت می کنند. از طرفی بدیهی است که نباید فرآیند های تجاری با هیچ گونه اختلالی مواجه شوند، در این میان سیستم های ERP مبتنی بر روش های ابری به دلیل اینکه در بستر اینترنت ارائه می شوند این امکان را برای افراد فراهم می آورند که در هر گوشه ی جهان، هر زمانی که می خواهند و با هر نوع دستگاه هوشمند متصل به اینترنتی که در اختیار دارند، فرآیندهای کاری خود را پیش ببرند. در واقع نیاز به بودن در یک مکان و زمان مشخص از میان می رود و تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید یک دستگاه هوشمند متصل به اینترنت است.

  • سهولت در مدیریت IT

می توان گفت بخش  IT شرکت شما، اولین جایی است که در صورت استفاده از سیستم های ERP مبتنی بر روش های ابری، از مزایای بسیار خوب آن بهره مند می شود. در سرویس های ابری، ارتقاء، patch ها و همچنین به روز رسانی های نرم افزاری، به عهده سرویس دهنده است که آن را به صورت ابری انجام می دهد. در این صورت نیاز به بررسی مداوم نرم افزارها برای به روزسانی و صرف زمان برای ارتقاء نرم افزار های قدیمی از میان می رود و درصد قابل توجهی از انرژی نیروی انسانی می تواند به منظور انجام امور مهم تری تخصیص داده شود.

  • همکاری آسان و بلادرنگ

همانطور که می بینید این روزها شبکه های اجتماعی در سهولت همکاری نقش بسزایی دارند. پلت فرم هایی مثل اسکایپ، تلگرام، سرویس ایمیل، لینکدین، توییتر و … به اشتراک گذاری اطلاعات را در بین افراد آسان کرده اند. به لطف سیستم های ERP مبتنی بر روش های ابری، این همکاری بسیار آسان تر نیز می شود. تیم ها اکنون می توانند اطلاعات خود با هر دستگاه هوشمند متصل به اینترنت به اشتراک بگذارند. زمانی که فرآینده های کسب و کار و ارتباطات موجود تسهیل شود، بدون شک نوآوری در کار و قطعیت در انجام درست و به موقع فرآیند ها را به همراه خواهد آورد.

  • انعطاف پذیری بیشتر

با استفاده از سرویس های رایانش ابری این انعطاف به افراد داده می شود که بسته به بزرگی کسب و کار خود، منابع را در اختیار گیرند و در صورت گسترش بخش ها با مشکل منابع مواجه نشوند. سیستم های ERP مبتنی بر روش های ابری مقیاس پذیر هستند و شما می توانید با سرویس میزبانی ابری خود کار کرده و تیم IT را با تخصص های خاص در برخش های مربوطه، گسترش دهید. می توانید با انعطاف پذیری بیشتری در خصوص منابع خود رنامه ربزی کنید و از محیط کسب و کار پویا لذت ببرید.

  • صرفه جویی قابل توجه در هزینه ها

پول در همه ی کسب و کارها اهمیت ویژه ای دارد. سرمایه گذاری کمتر و بازدهی بیشتر چیزی است که همه به دنبال آن هستند و اگر بر خلاف این صورت گیرد، می تواند فاجعه آمیز باشد. سیستم های ERP مبتنی بر روش های ابری بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه هستند و می توانند منجر به پس انداز مالی کسب و کار شوند چرا که نیازی به سرمایه گذاری برای خرید سرورها و تجهیزات شبکه نیست. همچنین لازم نیست سرمایه ی زیادی را صرف هزینه های نگهداری از زیرساخت در مقابل حوادث غیر مترقبه کنید. هر سیستم ERP مبتنی بر کلاود لایه های متعددی برای حفاظت از داده ها، جلوگیری از افزونگی و همچنین حفاظت فیزیکی دارد که مبتنی بر استانداردهای سخت گیرانه، است.

منبع : uneecops

1397-10-8 12:02:35 +00:00 17ام مرداد, 1397|ERP-SME|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید