//بهبود زنجیره تامین و موفقیت با ERP

بهبود زنجیره تامین و موفقیت با ERP

برای بهبود زنجیره تامین و موفقیت با ERP امروزه تاکید بر کاهش هزینه‌های عملیاتی و دستیابی به مزایای استراتژیک، بسیاری از شرکت‌ها را وادار داشته تا به دنبال بهبود سودآوری فعالیت‌ها و ثبات سازمان از طریق یک زنجیره تامین موثر و موفق باشند. به منظور دستیابی به این اهداف، باید  یک زنجیره تامین کارآ در مرکز مدل کسب و کار شرکت قرار گیرد. مدیریت زنجیره تامین موثر میتواند به مشتریان محصولاتی با کیفیت و خدماتی با قیمت‌های هوشمندانه ارائه دهد.

راهکاری که تمام این مسائل را در زیر یک چتر قرار می‌دهد، نسل جدیدی از یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) است.  ERP بدلیل قابلیت یکپارچگی بانک‌های اطلاعات خود، ستون فقرات بیشتر شبکه‌های زنجیره تامین است. در سال‌های آتی، سیستم‌های برنامه ریزی زنجیره تامین، با سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) یکپارچه شده و  بعنوان یک عامل تفکیک کننده رقابتی در آینده تبدیل خواهد شد.

افزایش استفاده از سیستم بارکد خوان پیشرفته در مدیریت زنجیره تامین

پیشترفت قابل ملاحظه‌ در فنآوری اطلاعات موجب تسهیل ارتباطات لجستیکی در داخل شرکت و در میان تامین کنندگان زنجیره تامین شده است. ادغام اطلاعات الکترونیکی، فرکانس های رادیویی، خواندن بارکدهای اطلاعاتی بطور گسترده‌ای، موجب بهبود عملکرد ارتباطی سیستم های اطلاعاتی زنجیره تامین و محیطی که باید در آن کار کنند گردیده است.

افزایش دقت اطلاعات زنجیره تامین

قابلیت دسترسی و قابلیت توسعه این سیستم‌های اطلاعاتی و ارتباطی، به طور قابل ملاحظه‌ای در دسترس بودن و صحت اطلاعات زنجیره تامین را افزایش می‌دهد. معرفی سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) به طور قابل توجهی موجب کاهش عدم قطعیت بین شرکت های بزرگ و بیشتر از آن در شرکت های کوچک، که اکثریت شرکت کنندگان در زنجیره تامین هستند شده است.

این در حالی است که پیشترفت‌های بیشتر در حوزه سیستم‌های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)، باعث کاهش عدم قطعیت بیشتر خواهد شد. این احتمال وجود دارد که فرصت‌های عمده‌ای برای تقویت عملکرد آینده، از طریق تجزیه و تحلیل زنجیره تامین و سیستم های برنامه ریزی استراتژیک بوجود آید.

سادگی فعالیتهای زنجیره تامین

پایه و اساس سیستم اطلاعات زنجیره تامین هر شرکت، سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) و سیستم‌های اجرایی است که پایگاه داده‌ها و سیستم‌های معاملاتی را برای ایجاد و ردیابی فعالیت های زنجیره تامین فراهم می‌کند. شرکت های پیشرو تاکید زیادی بر اجرای سیستم برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) برای دستیابی به ثبات اطلاعات، تناسب اقتصادی و یکپارچه سازی دارند. تمامی این ویژگی‌ها برای تجارت در بازار بین المللی ضروری می‌باشد. یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) بومی شده، شامل بانک اطلاعاتی یکپارچه همراه با ماژول‌هایی برای پشتیبانی از زنجیره تامین، عملیات مالی و مدیریت منابع انسانی است.

 

1397-10-8 12:26:17 +00:00 26ام تیر, 1397|Industries|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید