//چگونه می توان رضایت مشتری را با نرم افزار SAP Business One بهبود بخشید؟

چگونه می توان رضایت مشتری را با نرم افزار SAP Business One بهبود بخشید؟

همه سازمان ها می دانند که برای داشتن رشد پایدار و تمایز رقابتی در بازار، باید تمرکز ویژه بر روی کسب رضایت مشتری داشته باشند. هوش تجاری در جلب رضایت مشتری به طور مستقیم تاثیر گذار خواهد بود.

در علم بازاریابی عبارتی داریم تحت عنوان “سفر مشتری” یا customer journey. با وجود دستگاه های جدید،  نوآوری ها و کانال های ارتباطی نوین هرچه customer journey پیچیده شود، مدیران سطح c باید روش هایی را برای روابط قوی و برطرف کردن نیاز مشتری به صورت بلادرنگ، ارزیابی کنند. اما این موضع آن قدر ها هم که به نظر می رسد،ساده نیست. ممکن است شرکت شما هنوز بر روی سیستم های قدیمی مثل صفحات گسترده و اکسل کار کند. همین امر به طور فزاینده ای می تواند محدودیت هایی در ثبات و کیفیت ایجاد کند که برای دستیابی نهایی به رضایت مشتری ، مشکل زا است.

با این وجود برای به دست آوردن یک پایگاه داده از مشتریان وفادار و پاسخ بلادرنگ به نیاز آنها چه کاری می توانید انجام دهید؟ در واقع باید سیستم ها و داده های خود را با یک ERP مناسب، یکپارچه کنید. بدیهی است که با این کار محدودیت ها در تمام فرآیندهای کسب و کار،   به حداقل می رسد.

به همین دلیل است که یک ERP پیشرفته مانند SAP Business One می تواند برای کسب و کار شما بسیار ارزشمند بوده و چشم انداز خوبی در خصوص رضایت مشتری ایجاد کند.

پیچیدگی داده ها از میان می رود

با رشد کسب و کار ممکن است بخش های مختلف سازمان گسترش یابد و در مکان های مختلف جغرافیایی قرار گیرد. از طرفی سیستم های متعددی برای فرآیند های تجاری، مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام اطلاعات خاص خود را ذخیره می کنند. SAP Business One شما را قادر می سازد تا به صورت بلادرنگ از هر نقطه ای از شرکت، درک درستی از فرآیندهای کاری بدست آورید. هر روز می توانید به سرعت میزان تقاضا را ارزیابی کنید . این کار به بهبود بهره وری و افزایش رضایت مشتری، می انجامد.

یکپارچه کردن اطلاعات در سیستم های مختلف

اطلاعات مشتری ممکن است در بیش از چند سیستم ذخیره شود. با SAP B1 می توانید برای تصمیم گیری های تجاری، اطلاعات معنادار را  به سرعت بدست آورید.

به عنوان مثال در فضای B2C، زمانی که نماینده فروش یک معامله را می بندد، مدیر موجودی انبار باید دید کاملی از داده ها واطلاعات مربوط به موجودی انبار داشته باشد. در واقع باید اطلاعات دقیقی از یک محصول خاص و حمل آن از انبار در دسترس باشد. از طرف دیگر اطلاعات حسابرسی باید در خصوص محل نگهداری محصول، زمان لازم برای ایجاد صورتحساب و ارسال آن به مشتری، تکمیل باشد. باید هر بخش باید با سایر بخش ها هماهنگ باشد و در یک زمان خاص، چرخه ی تجاری اطلاعات بی وقفه انجام شود تا تاخیر، وقفه و نارضایتی مشتری به حداقل برسد.

ترقی در کسب و کار

اگر تمرکز شما بر روی بهبود تجربه ی مشتری باشد، هوشمند کردن فرآیند های تجاری بسیاری کمک کننده خواهد بود. برای برنده بودن در بازار رقابتی که وجود دارد باید با هوش تجاری مناسب بهترین تجربه را برای رضایت مشتریان خود فراهم کنید.  شرکت هایی که در مسیر تحول دیجیتالی حرکت می کنند باید یک نرم افزار ERP درست در اختیار داشته باشند. SAP Business One تا حد زیادی نیازهای شما را برآورده می کند.

 

منبع : uneecops

1397-7-12 13:59:55 +00:00 4ام شهریور, 1397|SAP B1|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید