//روش های موفقیت شرکت های کوچک و متوسط

روش های موفقیت شرکت های کوچک و متوسط

برای رشد و موفقیت شرکت های کوچک و متوسط باید تلاش زیادی انجام شود. زمانی که کسب و کار شما کوچک است، موارد ساده ای وجود دارند که اگر به درستی رعایت شوند، رشد اقتصادی برای شرکت به همراه خواهد آمد.

در این مقاله قصد داریم 10 روش ساده را برای موفقیت شرکت های کوچک و متوسط بررسی کنیم:

داشتن فرآیند شسته و رفته:

فارغ از اینکه عملی بزرگ یا کوچک باشد، داشتن یک چشم انداز روشن از آنچه لازم است انجام شود به شما کمک می کند تا دید کلی در مورد آینده کسب و کار داشته باشید. در موفقیت شرکت های کوچک و متوسط، مستند سازی سناریو های خاص برای پیش بینی آنچه در آینده اتفاق می افتد، کمک کننده است. با استناد به اطلاعات یکپارچه ی ثبت شده، خطر ابتلا به هر گونه آشفتگی در تصمیم گیری ها و چشم انداز کاری، به حداقل می رسد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که تیم شما به دقت از فرآیند تعریف شده، پیروی می کند.

انتخاب نمایندگان متمرکز:

اختصاص وظایف به تیم بسیار سودمند است. اما باید اطمینان حاصل کنید که تمام گزارش ها و داده ها در یک پایگاه داده ی مرکزی ذخیره شود. این موضوع به شما کمک می کند تا در صورت نیاز، هر نوع داده و گزارشی که می خواهید به راحتی در اختیار داشته باشید. در نتیجه مدیریت و برنامه ریزی بسیار آسان می شود. جریان اطلاعاتی، بخشی از کسب و کار محسوب می شود که نیازمند توجه و تمرکز ویژه است. تمرکز در این بخش کمک می کند تا یک فرهنگ کار شفاف ایجاد کنید و خطرات ناشی از تاخیر در دستیابی به اطلاعات و یا از دست رفتن داده ها به حداقل برسد.

استخدام افراد مناسب:

قبل از انتخاب افراد، وظایف کارکنان خود را مشخص کنید. اگر درک درستی از آنچه کارمندان باید انجام دهند، در اختیار داشته باشید، افراد درستی را استخدام خواهید کرد. از این رو به نتایج بسیار بهتری در بهره وری کاری خواهید رسید. به آن ها آموزش دهید و اطمینان حاصل کنید که فرآیند های کاری شما را درک می کنند.

تعریف ایمیل مشخص سازمانی:

باید مطمئن شوید که کسب و کار شما یک هویت سازمانی داشته باشد. این چیزی است که بسیاری از کسب و کارها آن را پشت گوش می اندازند. داشتن یک شناسه ی درست تجاری و وب سایت مناسب، به نام تجاری شما اعتبار بیشتری می بخشد. علاوه بر این، انجام عملیات و کلیه ارتباطات رسمی از طریق پست الکترونیکی، باعث به حداقل رسیدن از دست رفتن اطلاعات و اشتباهات می شود.

ارائه بهترین خدمات مشتری:

فارغ از اینکه محصولات شما خوب است یا نه اگر خدمات مشتریان خوب نباشد، گسترش کسب و کار با چالش مواجه خواهد شد. باید بیشتر توجه و تمرکز خود را بر روی بهبود خدمات مشتری قرار دهید. حتی یک مشتری کوچک هم مهم است. مشتریان راضی به معنای تکرار بیشتر مشتریان است که می تواند فرصت های جدیدی پیش پای تجارت شما قرار دهد.

بکار بستن تکنولوژی:

از نرم افزار های عملیاتی اساسی مثل ERP و ابزار های اطلاعات تجاری استفاده کنید. هوش تجاری را به کسب و کار خود وارد کنید. این نوع سرمایه گذاری ها، رشد شما را سریع تر کرده و سازمان را مقیاس پذیر تر و ایمن تر می کند. با به کار بستن تکنولوژی می توانید فرآیندهای کاری خود را سریع تر کرده و بهره وری را افزایش دهید. همچنین کنترل هزینه ها و مدیریت و تحلیل داده ها بسیار آسان تر خواهد شد.  این امر در موفقیت شرکت های کوچک و متوسط اجتناب ناپذیر است.

به خاطر داشته باشید که قبل از انتخاب نرم افزار هوش تجاری با متخصاص درباره آنچه برای کسب و کار شما مناسب است، مشورت کنید.

آینده نگر باشید:

بزرگ فکر کنید. اهداف 3 تا 5 ساله تعیین کنید و فعالیت های خود را مطابق با آن انجام دهید. چالش های کسب و کار با زمان تغییر می کند. اطمینان حاصل کنید که فرآیندهای شما پیش بینی شده اند و زمینه های بر طرف کردن مشکلات آینده را در بر می گیرد. پلت فرمی که استفاده می کنید باید به اندازه ای قدرتمند باشد که سازمان را در مقابل موج های غیر منتظره، حفظ کند.

پردازش افراد و تکنولوژی ابزارهایی هستند که به شما در مقیاس پذیری و رشد اقتصادی کمک می کنند، البته اگر به درستی انتخاب شوند.

منبع: uneecops

1397-10-8 11:51:05 +00:00 5ام شهریور, 1397|ERP-SME|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید