//چرا شرکت شما به نرم افزار برنامه ریزی منابع انسانی، نیاز دارد؟

چرا شرکت شما به نرم افزار برنامه ریزی منابع انسانی، نیاز دارد؟

سرمایه گذاری بر روی نرم افزار برنامه ریزی منابع انسانی (ERP) می تواند به سازمان ها کمک کند تا فعالیت های متفاوتی در یک سازمان به صورت یکپارچه انجام شود. در نتیجه در روند عملیاتی بهبود و سرعت ایجاد می شود.

همانطور که هر سازمانی رشد می کند، حجم کار مدیران آن نیز به طور چشمگیری، افزایش می یابد. اگرچه شاید در ابتدا شرکت ها با صفحات گسترده و ایمیل کار کنند ولی در نهایت انجام امور دستی، خسته کننده می شود. از همه مهم تر در شرایطی که قادر به حفظ تقاضای مشتری نباشیم، رشد اساسی را از دست خواهیم داد. 

یک سیستم نرم افزاری چند کاره ی ERP  با استفاده از یک پایگاه داده ی یکپارچه که سرعت پاسخ به مشتریان و بهره وری عملیاتی را افزایش می دهد، رضایت مندی مشتری را تضمین خواهد کرد.

در این مقاله قصد داریم 5 دلیل برای پیاده سازی نرم افزار برنامه ریزی منابع انسانی را بررسی کنیم:

1)استاندارد سازی نرم افزارهای مختلف

تحت یک سیستم مدیریت نشده، فرآیند های مختلف کسب وکار، از چندین برنامه متفاوت برای مدیریت عملیات مشابه استفاده می کنند. این امر به عدم کنترل دسترسی به اطلاعات، فرآیند های زمانبر و شکاف های امنیتی، منجر می شود.

یک سیستم ERP تمام این فرآیند های جداگانه را تحت یک رابط، متصل می کند. این باعث می شود که دسترسی کاربران به داده ها، تحت یک داشبورد متمرکز، صورت گیرد. همچنین ویژگی هایی مانند کنترل دسترسی و امنیت داده ها آسان شود.

2)حسابداری و گزارش گیری مالی بهتر

پیگیری امور مالی یک عامل مهم در تعیین موفقیت در مرحله ی رشد است. اما زمانی که معاملات پیچیده می شوند، بدون سیستم متمرکز کارآمد، نمی توان پیگیری بلادرنگ و بدون اشکالی داشت.

ورود اطلاعات دستی، به طور قابل توجهی مانع از بهره وری می شود. یک نرم افزار برنامه ریزی منابع انسانی یکپارچه، داده های تکراری را به حداقل می رساند. از طرفی مشاهده ی اطلاعات عمده، از طریق یک پلت فرم متمرکز، آسان تر خواهد بود.

3)زمان پاسخ بهتر

همانطور که در بازار، کسب اعتماد می کنید، توانایی در حفظ و ارائه خدمات به مشتریان می تواند مزیت رقابتی خوبی برای شما باشد. به منظور ارائه خدمات بهتر به مشتریان، مدیران وتیم فروش نیازمند دید خوب نسب به اطلاعات همه ی بخش ها هستند. از این رو سیستم ها باید یک پایگاه داده ی متمرکز داشته باشند.

اگرچه اکثر شرکت ها، امروزه از نرم افزارهای حسابداری پیشرفته استفاده می کنند، ولی پروسه های کاری در بخش های مختلف نیز باید با بخش مالی یکپارچه شود. امروزه اکثر نرم افزارهای ERP دارای ویژگی های حسابداری داخلی هستند که نیاز به انجام تکرارهای سنگین و ورود داده ها وجود ندارد.

4)انطباق و امنیت قانونی

نرم افزار مجتمع ERP می تواند به شما در ادغام عملیات پشت صحنه، منطبق با قوانین نظارتی، کمک کند. اکثر ارائه دهنگان ERP، با توجه به استانداردهای صنعت به دنبال انطباق با قوانین هستند.

از طرفی ERP پردازش داده ها و فرآیند داخلی را ساده می کند. از این رو امکان کنترل و امنیت داده ها با سیستم های فایروال افزایش می یابد.

5)تحرک و انعطاف پذیری

نیاز به تحرک و انعطاف پذیری در سازمان یک امر ضروری است. روش های ERP امروزی می توانند با استفاده از یک پایگاه داده متمرکز برای ارائه ی اطلاعات دقیق به هر کاربر، از هر نقطه ی جهان، در هر دستگاه هوشمند توابع را پردازش کنند. دسترسی از راه دور به پایگاه داده، موجب صرفه جویی در زمان و بهبود عملکرد خواهد شد.

 

منبع: provintl

1397-10-8 11:43:52 +00:00 1ام آبان, 1397|Technology|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید