//هنگام خرید ERP به این چند سوال پاسخ دهید

هنگام خرید ERP به این چند سوال پاسخ دهید

خرید ERP کار آسانی نیست. زمان  و هزینه ی زیادی برای سرمایه گذاری در این بخش مورد نیاز است. اگر پیش از خرید ERP اطلاعات کافی نداشته باشید، متحمل هزینه ی گزافی خواهید شد. در بسیاری از مقالات این وب سایت به این موضوع اشاره شده است.

از آنجا که ارائه دهندگان زیادی برای سیستم ERP وجود دارند، قبل از خرید ERP به این 5 سوال پاسخ دهید:

آیا نرم افزار نیاز های کسب و کار شما را بر طرف می کند؟

اولین و مهم ترین سوال هنگام خرید ERP این است که آیا نرم افزار نیاز شما را برطرف می کند. بیشتر سیستم های ERP قادر به عملکرد در سطوح پایه، هستند. چالش شما در این است که نرم افزاری انتخاب کنید که نیازهای کسب و کار شما را مرتفع کند. معمولا فروشندگان ERP یک دمو از نرم افزار در اختیار مشتریان قرار می دهند که می توانید آن را بررسی کنید.

سیستمی که قصد خرید آن را دارید، تحت سرویس های ابری است یا خیر؟

دلایل زیادی وجود دارد که سیستم های مبتنی بر کلاود در سال های اخیر، بسیار محبوب شده اند. برای آن دسته از افرادی که با مفهوم کلاود آشنایی ندارند، باید بگوییم که سیستم های مبتنی بر ابر، امکان ارائه ی نرم افزار را در بستر اینترنت فراهم می کند. این قابلیت از جهات بسیاری، حائز اهمیت است. امنیت، قابلیت انعطاف، همیشه هر کجا در دسترس بودن، کاهش هزینه های خرید زیرساخت و … از جمله مزایای این نوع سرویس هاست.

ارائه دهنده ی ERP چه نوع پشتیبانی و آموزشی در اختیار شما قرار می دهد؟

سیستم های ERP فوق العاده پیچیده هستند، بنابراین شما واقعا ممکن است تمام بخش های آن را نشناسید. ما پیشنهاد می کنیم که این موضوع را در نظر بگیرید که ارائه دهنده ی سرویس ERP، از چه نوع پشتیبانی و آموزشی شما را بهره مند خواهد ساخت. باید اطمینان حاصل کنید که مشاوران آنها در حین پیاده سازی و همچنین چند ماه بعد از آن با شما همکاری لازم را دارند. همچنین باید مطمئن شوید که گزینه های متعددی برای دسترسی به مشاوران آنها وجود خواهد داشت. آموزش کامل کاربر نهایی باید در محل، از راه دور و جلسات کلاس درس، در دسترس باشد تا اطمینان حاصل شود که کارکنان به طور کامل برای استفاده از سیستم، آماده شده اند.

آیا این اطمنیان وجود دارد که هزینه های حاصل از پروژه، از بودجه ای که در نظر گرفته شده است، تجاوز نکند؟

خرید ERP را از شرکتی انجام دهید که متعهد به دریافت یک هزینه ی ثابت برای پیاده سازی است. در این صورت می توانید در مورد بودجه در نظر گرفته شده برای آن، برنامه ریزی کنید.

منبع: erpnews

1397-9-8 23:23:48 +00:00 2ام آبان, 1397|ERP-SME|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید