//سیستم یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی چیست؟

سیستم یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی چیست؟

سیستم یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی  (ERP) برای هر سازمانی باعث رشد است. اما باید دریافت که منظور از این یکپارچگی چیست؟ کدام یک از توابع می توانند یکپارچه شوند و چرا این موضوع به رشد کسب و کار شما کمک می کند.

سیستم یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی ، عمدتا پیوستن توابع درون سازمانی به بخش های دیگر است تا روند کسب و کار شما هموار شود. این کار با استفاده از ماژول های تعاملی انجام می شود. این ماژول های تعاملی امکانی فراهم می کنند تا یک دپارتمان خاص، با برای انجام و تکمیل وظایف خود، از اطلاعات مورد نیاز در دپارتمان های دیگر، استفاده کند.

سیستم یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی چگونه به سازمان کمک می کند؟

در ابتدا ممکن است به نظر برسد که شما سعی در تحمیل مسئولیت های مختلف به هر بخش، دارید. اما در واقع همه چیز مربوط به افزایش ارتباطات موجود در سازمان است. شرکت شما یک نهاد مبتنی بر همکاری است. همه کارکنان در حالی که وظایف مربوط به خود را انجام می دهند، باید نیازهای کلی شرکت را برآورده کنند. برای انجام این کار، هر بخشی، باید بتواند با سایر بخش های مربوطه ارتباط برقرار کند تا کار انجام شود. یکپارچه سازی از طریق افزایش دسترسی به اطلاعات از طریق ماژول های تعاملی، این ارتباط را ایجاد می کند.  در اینجا به ذکر چند نمونه می پردازیم:

. بخش های حسابداری برای پردازش بازپرداخت سفر، نیاز به دسترسی به رسید، برنامه های سفر و برنامه های ملاقات یا کنفرانس ها دارند. در اختیار داشتن گزارش های مسافرتی می تواند زمان پرداخت را کاهش داده و همچنین دقت در پرداخت را افزایش دهد.

. کارمندان زنجیره ی تامین باید بدانند که تقاضا کجا تامین می شود، از کجا می آید و چه کسی برای رساندن آن در دسترس است. پیوند کنترل موجود به لجستیک، می تواند در از تکرار سفارشات جلوگیری کرده و زمان تحویل را کاهش دهد.

. متخصصان بازاریابی باید بدانند که کمپین های آنها چگونه کار می کند. دسترسی به داده های فروش، مدیریت ارتباط با مشتری و آمار رسانه های اجتماعی می تواند بینش و درک ارزشمندی برای رشد فروش ایجاد کند.

چه عملیاتی می تواند یکپارچه شود؟

پیش از خلق روش های ERP افراد از طریق ارتباطات یک به یک و رو به رو اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت می کردند. همانطور که واضح است ارتباطات رو به رو نیاز به زمان و انرژی بیشتری دارد. اما در حال حاضر با وجود ماژول های مختلف ERP یک جریان بی نظیر اطلاعاتی ایجاد می شود. این جریان اطلاعاتی و ارتباطی، نیاز های فردی و گروهی را مرتفع خواهد ساخت. برخی از ماژول های ERP در یک سیسنم یکپارچه، شامل موارد زیر است:

  • حسابداری و مالی: ممیزی و کنترل، برنامه ریزی جریان نقدی، تثبیت، گزارش قانونی، حقوق و دستمزد
  • منابع انسانی: آموزش، مدیریت غیابی، مدیریت زمان، مسافرت و هزینه
  • مدیریت زنجیره تامین: کنترل موجودی، حمل و نقل و تدارکات، مسیریابی، مدیریت انبار
  • مدیریت ارتباط با مشتری: اطلاعات تماس، مدیریت رسانه های اجتماعی، ردیابی وفاداری، حل اختلافات
  • مدیریت پروژه: برنامه ریزی، مدیریت جلسه، مدیریت وظیفه، ردیابی پیشرفت
  • خدمات داده: گزارش ها، آمار، سلامت اطلاعات و دقت

سیستم یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی مزایای زیادی برای سازمان شما دارد:

  • افزایش دسترسی و قابلیت اطمینان داده ها
  • کاهش وظایف بیش از حد
  • ارزیابی داده های زمان واقعی
  • کشف نیازهای کسب و کار قبلا نامعلوم، نقاط قوت یا ضعف

منبع: erpnews

1397-10-16 12:58:23 +00:00 14ام آبان, 1397|ERP-SME|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید