//جوایز سالانه‌ی قطب علمی SAP در حوزه خودروسازی

جوایز سالانه‌ی قطب علمی SAP در حوزه خودروسازی

SAP به اولین برندگان جوایز بهترین‏‌های SAP در صنعت خودروسازی تبریک می‏‌گوید

SAP اولین برندگان جوایز بهترین‏‌های SAP در صنعت خودرو را اعلام کرد. بهترین الگوها در کنفرانس صنعت خودرو تعیین گردیدند. هم‏‌چنین این کنفرانس در دیترویت میشیگان برگزار شد.

جوایز  Breaking the Mold، Digital Disruptor و Excellence in Operational Performance خواهان زیادی داشت. هر نامزد توسط پنلی از خبرگان صنعت ارزیابی شد. آن‏‌ها بر اساس فهرستی از استانداردها و رتبه‏‌هایشان بین رقبا ارزیابی شدند.

جوایز نیز توسط پنلی از خبرگان سه صنعت داوری شد. Uli Muench، معاون جهانی کسب و کار خودرو در SAP؛ Aly Pinder، مدیر برنامه‏‌های نوآوری خدمات و محصولات؛ و Thomas Madonna، شریک تجاری SAP در خرده فروشی، محصولات مصرفی و تولید در شرکت Infosys. این سه خبره برای ارزیابی نامزدها با هم همکاری کردند. در نهایت برای هر جایزه یک برنده انتخاب شد.

برندگان عبارت‏‌اند از:

برنده‌‏ی Breaking the Mold: گروه آمریکایی Volkswagen

در فولکس واگن حجم تماس‏‌های داخلی و ایمیل‏‌ها برای پاسخگویی به فروشندگان افزایش یافت. بنابراین باید سریع‏‌تر به فروشندگان پاسخ می‏‌داد. برای این کار به سراغ فناوری رفت و قابلیت گفتگوی زنده را به قابلیت‏‌های تیم پاسخ اضافه کرد. در پی این کار، پاسخگویی سریع‌تر شد و رضایت فروشندگان افزایش یافت. فولکس واگن از ابتدای کار روی تیم پاسخ خود کار کرد تا موفقیت خود را افزایش دهد.

برنده‌‏ی Digital Disruptor: شرکت بزرگ General Motors

اطلاعات به موقع در تصمیمات کسب و کار حیاتی است. به همین دلیل جنرال موتورز به دنبال اتومات کردن سیستم‌‏ها و فرآیندهای مالی خود است. این شرکت در مراحل پایانی پیاده‌‏سازی راهکار مالی SAP S/4HANA می‏‌باشد. اکنون در فاز شبیه‏‌سازی است و ماه ژانویه با سیستم جدید آغاز به کار می‏‌کند. این سیستم، اطلاعات مالی را از منابع مختلف جمع آوری کرده و به فرآیندهای حسابداری کمک می‏‌کند. هم‏‌چنین اطلاعات مالی به موقع در اختیار تصمیم‏‌گیرندگان قرار می‌‏دهد. دیجیتال و هماهنگ کردن داده‏‌های مالی یکی از دارایی‏‌های شرکت به حساب می‏‌آید.

برنده‏‌ی Excellence in Operational Performance: واحد تجاری Borg Warner

بزرگ شدن برگ وارنر هزینه‏‌های مدیریت تولیدش را افزایش داد. به این دلیل که با چالش‏‌های موجودی زیاد، حمل و نقل‏‌های خاص، برنامه‏‌ریزی نامناسب تأمین‏‌کنندگان و بی‏‌کیفیتی داده‏‌ها رو به رو شدند. آن‏‌ها هم‏‌چنین در برنامه‏‌ریزی عرضه و تقاضا و استفاده از SAP دچار مشکل شدند.

برای حل این مسئله، ماژول‏‌های مدیریت مواد و برنامه‌‏ریزی تولید را به مدت شش تا هشت ماه به کارکنان هر کارخانه آموزش دادند. بعد از آن کارکنان می‏‌توانستند به طور کامل از قابلیت‏‌های برنامه‏‌ریزی SAP استفاده کنند. در نتیجه‏‌ی این برنامه موجودی و سرمایه‏‌ی راکد کاهش یافت؛ گردش موجودی بیش‌‏تر شد؛ اضافه‌‏کاری و حمل و نقل‏‌های اضطراری کم‌‏تر شد؛ داده‏‌ها با کیفیت‏‌تر و تولید روان‏‌تر شد؛ یک مستند عالی نیز از موفقیت‏‌های نیروهای کاری تهیه گردید.

این برندگان، از راهکارهای SAP برای بهبود عملکرد و رضایت مشتری و مقبولیت کاربر استفاده می‏‌کنند. اکنون نیز سازمانشان آسان‏‌تر مدیریت می‏‌شود.

 

1397-10-17 12:51:54 +00:00 17ام دی, 1397|Industries|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید